Gorillasports.cz

Novoroční předsevzetí? Jděte na to správně!

06.01.2022

0

Novoroční předsevzetí? Jděte na to správně!

Uprostřed silvestrovských oslav si téměř každý z nás slibuje, že od Nového roku začne pravidelně cvičit, vyzkouší nějaký nový sport, ozdraví jídelníček, zkrátka že bude konečně žít trochu zdravě. Proč takové předsevzetí vydrží stěží do února a jak proti tomu bojovat?

Aby Vaše předsevzetí vydrželo...

MAXXUS RunMAXX 9.1 Běžecký pás se skládací plochou

Nejdříve trochu optimismu. Přestože je všeobecně známo, že novoroční předsevzetí nemívá dlouhého trvání, statistiky hovoří jinak. Podle nich má závazek ze Silvestra či z Nového roku až 10x vyšší šanci na dlouhodobé dodržování než předsevzetí z jiného období roku. To už je slušná naděje na úspěch, co říkáte?

Teď ta špatná zpráva. Sebezdravější návyk Vám nevydrží, pokud mu trochu nepomůžete. Nezbytností je proto plán, a především správný postup při vytváření Vašeho zdravějšího životního stylu.

...potřebujete přesný plán


1. Buďte konkrétní. A vše si podrobně zapište. Místo vágního „Zhubnu" si do Vašeho seznamu poznamenejte „Do Velikonoc budu vážit o 5 kg méně". Místo „Budu cvičit" je nejlepší si rovnou poznamenat „Fitko každé úterý a čtvrtek od 17.00 h" apod.Gorilla Sports Set činek na aerobic v kufříku, 12 kg

2. Pozitivně se motivujte. Pokud je Vaším plánem chodit běhat, mějte neustále na očích svoje běžecké boty, pohodlné legíny, nová běžecká sluchátka (Vánoce sice skončily, ale proč si neudělat radost i po nich). Jestliže chcete přestat jíst sladké nebo pít alkohol, tak nic takového domů jednoduše nekupujte. Místo čokolád se zásobte ovocem a místo lahve vína si dopřejte novou sportovní lahev nebo filtrační konvici. Možná konečně nastal ten pravý čas vyčlenit si doma celou místnost či jeden kout a zařídit si v něm domácí posilovnu.

3. Sepište si své staré návyky, do druhého sloupce uveďte Vaše nové návyky, které je v ideálním případě nahradí a do třetího sloupce benefity, které tím získáte. Místo pasivního sledování televize si třeba můžete dát závazek, že u filmu rozbalíte cvičební podložku nebo vytáhnete činku a nejméně do prvních reklam se budete věnovat své fyzické kondici. Časem si z toho vytvoříte návyk a bude to pro Vás čím dál snazší.Gorilla Sports Podložka na jógu, 190 x 100 cm, modrá

4. Nesnažte se ztrhat. Zvláště tehdy, když jste několik let sportu moc nedali. Začněte zvolna, třeba novoročními procházkami. Jakmile se zlepší Vaše kondice, můžete zrychlit a postupně přejít do běhu. Oblíbeným cviky na doma často zahrnují plank nebo dřepy. U nich můžete krásně pozorovat, jak se Vaše nevalná fyzická kondice mění a každý den či každý týden si trochu přidat. Hlavně nepřepalte začátek!

5. Počítejte i s neúspěchy. Člověk není robot. Je naprosto normální, že se někdy necháte zlákat na pivo místo lekce s Vaším trenérem. Důležité je si tuto „odměnu" umět užít a co nejdříve se zase vrátit ke svým novým zdravějším návykům.


Přejeme Vám šťastný a zdravý nový rok!

Zpět do blogu

Diskuze k článku (0)

Vaše jméno
Zadejte Vaše jméno
Kontaktní e-mail
Zadejte Váš e-mail
Vaše zpráva
Zadejte Vaší zprávu
Údaje označené * jsou povinné
Načítání
Načítám...